PIELEGNACJA 

Żywotność włosów przedłużonych zależy od wielu czynników. Uważa się, że włosy dziewicze posłużą nam nawet do 2 lat a rozjaśnione o połowę krócej.  Kondycja naszych włosów zależy przede wszystkim od tego jakie i ile zabiegów im zafundujemy. Najbardziej wytrzymałe są włosy pozbawione jakiejkolwiek obróbki chemicznej czyli dziewicze (niefarbowane), natomiast rozjaśnione potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Włosy ścinane są włosami martwymi dlatego nie maja szansy na wewnętrzną regeneracje.
Odpowiednia PIELEGNACJA to nie tylko przedłużenie żywotności włosów to przede wszystkim unikniecie
błędów, które mogą prowadzić do  przykrych skutków.

ZASADY PIELEGNACJI WŁOSÓW PRZEDŁUŻONYCH:

  1. KOREKTA - PODCIĄGANIE

Regularne podciąganie to najważniejszy element pielęgnacji. Włosy przedłużone możemy nosić latami, jednak trzeba je podciągać od 4 tygodni do 3 miesięcy w zależności od wybranej metody oraz szybkości wzrostu włosów naturalnych.

 Jest to kwestia ustalana indywidualnie.
Gdy tylko pojawią się większe ‘’odrosty” włosy przedłużone należy zdjąć i założyć ponownie aby nie dopuścić do utworzenia kołtunów.
Kolejnym ważnym aspektem regularnego podciągania to rotacja włosów. Dziennie tracimy około 100 włosów i jest to normalny proces wzrostu i wypadania włosów. Z czasem przedłużone pasemko wisi na coraz mniejszej ilości włosów naturalnych niż w pierwszym dniu zakładania.  Zbyt duże obciążenie powoduje obrywanie włosów naturalnych. Regularna korekta to podstawa przedłużania włosów. Jest to bezpieczny i prosty zabieg.

  1. NAWILŻANIE - KOSMETYKI

Włosy odcięte od cebulek nie mają szansy na wewnętrzne wzmocnienie dlatego potrzebują solidnej dawki witamin i mikroelementów z zewnątrz. Nie jest wymagane stosowanie kosmetyków specjalistycznych dedykowanych włosom przedłużonym.

W obu przypadkach włosów dziewiczych i rozjaśnionych najbezpieczniej używać produktów mocno nawilżających.
Warto unikać szamponów przeciwłupieżowych oraz kosmetyków mających w swoich składzie alkohol lub proteiny.
Częste stosowanie silnych produktów lub zabiegów regenerujących może poskutkować przeproteinowaniem włosów (efekt suchych i matowych). Nie rezygnuj jednak z regeneracji w przypadku włosów rozjaśnionych, warto kontrolować swój stan włosów podczas regularnych wizyt u specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie produkty na wzmocnienie.  Należy omijać miejsca łączeń w przypadku nakładania tłustych produktów (maska, balsam, odżywka, olejki) może to spowodować zsunięciem pasemek.

 

  1. Mycie
    Po zabiegu nie myjemy głowy:
    - TAPE ON, KERATYNA – 48h
    - TULEJKA, RING – 24h

Częstotliwość mycia zależy od Twoich potrzeb, myj je wtedy gdy jest to konieczne. Przed myciem dokładnie wyczesz włosy. Mycie włosów należ wykonywać  w pozycji pionowej. Najlepszym rozwiązaniem jest prysznic, ponieważ woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Zaleca się myć włosy letnią wodą oraz unikać okrężnych ruchów. Masujemy delikatnie opuszkami palców (zasada góra – dół) przestrzenie między łączeniami. Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Dokładnie oczyszczamy i wypłukujemy te miejsca by uniknąć gromadzenia się produktów. Po myciu delikatnie odciśnij je w ręcznik, nie szarp włosów, nie pocieraj.  Nigdy nie kładź się spać z mokrymi, nierozczesanymi włosami.

 

  1. CZESANIE

    Przed snem, przed myciem i w trakcie dnia dokładnie wyczesuj włosy, używaj w tym celu specjalnej szczotki do włosów przedłużonych.  Wykonuj tą czynność minimum 2- 3 razy dziennie. Rozczesywanie zawsze zaczynaj od końcówek stopniowo przesuwając się w kierunku nasady włosów. Przytrzymuj dłonią łączenia by nie narażać na nadmierne obciążenie swoich włosów. Przed snem zapleć luźny warkocz lub kucyk uniknie to efektu poplątanych włosów. Nie tapiruj włosów. Nigdy nie czesz włosów rozjaśnionych na mokro, w przypadku dziewiczych niefarbowanych również nie zalecamy tej czynności.

 

  1. SUSZENIE 

Włosy można suszyć dowolną temperaturą powietrza, natomiast szczególną uwagę trzeba zwrócić w przypadku metody TAPE- ON i KERATYNY na łączenia. Wysoka temperatura powoduje rozpuszczanie kleju i keratyny dlatego miejsca łączeń susz tylko chłodnym powietrzem.  Używaj kosmetyków termo – ochronnych.

 

  1. STYLIZACJA

Włosy przedłużone można dowolnie stylizować, prostować, kręcić, karbować.
Pamiętając jednak, że jest to włos martwy i jest bardziej narażony na uszkodzenia z zewnątrz.
Jego żywotność i piękny wygląd zależy w dużej mierze od częstotliwości i rodzaju wykonywanych zabiegów. Wysokie temperatury staraj się dostosować do rodzaju włosa.
Najbardziej narażone są włosy rozjaśnione, w tym przypadku nie przekraczaj temp 190.
Włosy dziewicze są zdrowe i bardziej odporne, w przypadku ciemnych i grubych  można użyć wyższej temperatury niż 190, natomiast przy blond cienkich włosach nie przekraczaj 190.  Używaj w tym celu produktów termo – ochronnych. Włosy muszą być całkowicie suche, w przeciwnym wypadku może dojść do przypalenia i nieodwracalnego uszkodzenia włosów.

 

  1. FARBOWANIE

Zalecamy wykonywać zabieg farbowania włosów naturalnych przed przystąpieniem do przedłużenia.
Włosy dziewicze i rozjaśnione można farbować i rozjaśniać natomiast w  przypadku włosów rozjaśnionych i kolejnej dekoloryzacji zalecamy szczególną uwagę oraz test na małym paśmie. Włosy po zabiegach chemicznych wymagają  wyjątkowej wiedzy i kompetencji w dziedzinie koloryzacji. Szeroka gama kolorystyczna włosów została przygotowana specjalnie by uniknąć dodatkowego uszkodzenia włosów kolejnymi zabiegami chemicznymi.

 

  1. MORZE I BASEN

Woda chlorowana oraz solona niszczy włosy, ważne, by na czas kąpieli związać włosy w warkocz a po  basenie (chlorowanej wodzie) lub kąpieli w morzu - umyć lub spłukać włosy.