PROSTOWANIE KERATYNOWE

Keratynowe prostowanie włosów metoda prostowania, odżywania oraz regeneracji włosów poprzez uzupełnienie w ich strukturze niedoborów keratyny, czyli białka będącego naturalnym składnikiem budulcowym włosów.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest dedykowane dla kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi się, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Prostowanie keratynowe można przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

Czym jest produkt do prostowania keratynowego?

Preparat zawiera keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niektóre produkty zawierają formaldehyd który niestety jest szkodliwą substancją ale dzięki niemu są najlepsze efekty wyprostu włosów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na "wprasowaniu" we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą specjalnej prostownicy. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Zaaplikowany w taki sposób preparat keratynowy jest trzymany na włosach przez ok. 30 minut. Ostatnim etapem zabiegu jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu, do ich całkowitego wyschnięcia.

Efekty

Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po terapii keratynowej są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 5 miesięcy - zależy to od typu i gęstości włosów. Wpływ na trwałość zabiegu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów. Po zabiegu nie należy myć włosów przez 2-3 dni. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy także zgniatać włosów, np. nie wiązać ich w kucyk czy spinać klamerkami. Po tym okresie należy używać szamponów bez soli, stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów. Należy zrezygnować z produktów do stylizacji zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy.

Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie i strzyżenie

Nie powinno się farbować włosów przez 2 tygodnie po wykonanej kuracji. Zaleca się także, aby obcinać włosy po wykonanej kuracji.

Pielegnacja włosów po zabiegu https://rstylehair.pl/PEH