Brak naturalnych predyspozycji do zapuszczania długich, gęstych włosów wcale nie oznacza, że nie można olśniewać fryzurą. Coraz więcej kobiet decyduje się na profesjonalne zabiegi, które zupełnie odmieniają ich wygląd. Jedną z najczęściej wykonywanych procedur jest przedłużanie włosów na ringi. Wyjaśniamy, na czym ona polega, u kogo najlepiej się sprawdza, a także jakie ma wady i zalety!

przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi – na czym polega

Przedłużanie włosów na ringi polega na przeciąganiu kosmyków włosów przez specjalną metalową obrączkę, a następnie dokładaniu do nich dodatkowego pasemka o odpowiedniej wadze i długości. Jeśli są idealnie dobrane, zaciska się ring, tak by trwale je ze sobą połączyć. Do tego zabiegu wykorzystuje się klasyczne obrączki, a także microringi lub specjalne ringi z sylikonem. Szeroka gama odcieni pozwala dobrać kolor spoiwa do włosów, tak by było jak najmniej widoczne. Łączenie jest wytrzymałe, nie obciąża cebulek i nie utrudnia codziennej pielęgnacji włosów.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą na ringi?

Wiele klientek pyta nas, dla kogo przedłużanie włosów metodą na ringi będzie najlepsze. Zalecamy je przede wszystkim Paniom o zdrowych, grubych i raczej ciemnych włosach, które chcą mieć je wyraźnie dłuższe lub gęstsze. Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku osób uczulonych na miedź. Odradzamy ten sposób również wszystkim kobietom, które mają bardzo cienkie, zniszczone czy wypadające włosy.

Metoda Ringi – wady i zalety

Metoda Ringi ma szereg zalet przy stosunkowo niewielu, drobnych wadach. Nie bez powodu sposób ten cieszy się tak dużą popularnością. Zanim jednak podejmie się decyzję o wykonaniu zabiegu, należy zapoznać się z jego wszystkimi plusami i minusami.

Przede wszystkim przedłużanie włosów ringi daje błyskawiczny efekt. Sama procedura nie jest zbyt czasochłonna, dlatego jedna wizyta wystarczy, by całkowicie odmienić swój wygląd i zyskać olśniewającą fryzurę. Zabieg jest nieinwazyjny, ponieważ nie stosuje się przy nim wysokiej temperatury ani żadnych środków chemicznych. Odpowiednio dobrane pasma nie obciążają cebulek ani struktury naturalnych włosów. Doczepy są wytrzymałe, dlatego trzeba je skorygować dopiero po 3 miesiącach. Stosowane przez nas pasma wykazują też bardzo długą żywotność – keratynowy gwint w połączeniu z ringiem daje podwójną ochronę podczas rozczesywania. Metalowe obrączki są również odporne na rozmaite zabiegi fryzjerskie z wykorzystaniem ciepła czy środków chemicznych. Dzięki temu przedłużane włosy można bez obaw stylizować, a nawet farbować i rozjaśniać. W żaden sposób nie utrudniają codziennego życia oraz są mało widoczne.

Do niewielu minusów, jakie mają włosy doczepiane na ringi, można zaliczyć dość wyczuwalne łączenia. Odpowiednio wystylizowane i ułożone pasma minimalizują problem, dlatego osoby trzecie w ogóle nie zauważą, że ma się przedłużenia. Przy stosowaniu bezpieczniejszych ringów z sylikonem pojawia się też ryzyko zsuwania się pasemek, ale przy prawidłowej pielęgnacji nie powinno się to wydarzyć. Niektóre klientki mogą być też uczulone na miedź, z której wykonane są obrączki, ale wystarczy sprawdzić tę kwestię przed zabiegiem.

ZALETY:

- szybki efekt,

- krótki czas zabiegu,

- trwały efekt do max 3 miesięcy,

- brak ingerencji w strukturę włosa (nie stosuje się wysokich temperatur ani środków chemicznych),

- wytrzymałość,

- metalowe ringi pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania, dekoloryzacji bez żadnych obaw,

- doczepy są mało wymagające w pielęgnacji,

- mała inwazyjność dla włosów naturalnych (w szczególności ringi z silikonem),

- długa żywotność pasemek (keratynowy gwint pasemka i ring to podwójna ochrona przy wyczesywaniu),

- atrakcyjna cena.

WADY:

- zgniatane na płasko łączenia mogą powodować dyskomfort (są wyczuwalne),

- ringi z silikonem mogą zsuwać się z włosów,

- metal może wywołać reakcje alergiczne na miedź.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów na ringi - cena

Cena przedłużania i zagęszczanie włosów na ringi jest zależna przede wszystkim od wagi oraz długości pożądanych pasm. Wpływ na ostateczny koszt mają także wybrane ringi do włosów oraz gatunek doczepów. Oferujemy wysokiej jakości naturalne i koloryzowane Celebrity Hair oraz dziewicze, słowiańskie Luxy Hair. Jaśniejsze odcienie zawsze są odpowiednio droższe od ciemnych. Wstępną wycenę można uzyskać drogą mailową lub podczas rozmowy telefonicznej. Zapraszamy również na wizytę w naszym salonie stacjonarnym. Sprawdzimy, czy dana metoda przedłużania będzie odpowiednia, dobierzemy idealne pasma, a także rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Marzysz o długich, gęstych, lśniących włosach? Wystarczy jeden zabieg, by zyskać idealną fryzurę! Sprawdź ofertę RStyle Hair i wybierz swoje nowe włosy. Skontaktuj się z nami, by umówić się na wizytę w profesjonalnym salonie!