Współcześnie można wybierać spośród wielu różnych, nowoczesnych zabiegów, które pozwalają uzyskać wymarzoną fryzurę. Jednym z najpopularniejszych jest przedłużanie włosów metodą tulejkową. Na czym polega taka procedura? Objaśniamy jej przebieg, a także przedstawiamy wszystkie wady i zalety!

przedłużanie włosów metodą tulejkową

Kiedy stosujemy przedłużanie włosów metodą na tulejki?

Wiele Pań zastanawia się, kiedy stosujemy przedłużanie włosów metodą na tulejki. Sposób ten jest zalecany klientkom ze zdrowymi, grubymi włosami, ale w praktyce idealnie sprawdza się nawet w przypadku cieńszych, ponieważ jest jeszcze delikatniejszy od ringów. Zabieg jest wykonywany na zimno lub ciepło, przy wykorzystaniu tulejek zwykłych (z silikonem) bądź termokurczliwych.

Polega na łączeniu włosów klientki z dodatkowymi, naturalnymi pasmami o odpowiednio dobranym kolorze oraz długości. Spoiwo stanowią niewielkie metalowe obrączki w różnych wielkościach oraz odcieniach. Są lekkie i niemalże niewyczuwalne. Jeśli mają dobrze dobrany kolor, trudno je zauważyć. Zakładamy je metodą easy hair, inaczej nazywaną "książeczkową". W ten sposób podwójnie je dociskamy, aż łączenie osiągnie charakterystyczny kształt książeczki.

Czy przedłużanie włosów metodą tulejkową nie zniszczy włosów?

Nasze klientki często pytają o to, czy przedłużanie włosów metodą tulejkową nie zniszczy włosów. Odpowiednio wykonany zabieg i dobrze dobrane pasma są całkowicie bezpieczne. Uważnie dopasowujemy ciężary pasemek, dzięki czemu nie obciążamy cebulek ani struktury włosa. Do ich zakładania nie wykorzystuje się wysokiej temperatury ani żadnych silnych środków chemicznych. Tulejki są też znacznie lżejsze od ringów, dlatego dobrze sprawdzają się nawet w przypadku delikatniejszych włosów.

Metoda tulejkowa zalety i wady

Wiele Pań przed zabiegiem przeszukuje Internet wpisując hasło "metoda tulejkowa zalety i wady". Najlepiej jednak pozyskiwać takie informacje u źródła. Naszym zdaniem zabieg ten ma naprawdę dużo plusów, przy stosunkowo niewielu minusach.

Przede wszystkim ta metoda przedłużania włosów daje błyskawiczne efekty. Sama procedura nie trwa zbyt długo, a do tego daje trwały efekt – nawet do 3 miesięcy. Mocowanie jest bardzo wytrzymałe, dlatego umożliwia wykonywanie dowolnych stylizacji na ciepło, a także zabiegów chemicznych (farbowanie lub dekoloryzacja).

Takie doczepy są też mało wymagające w pielęgnacji i nie utrudniają codziennego życia. Zachowują się bardzo naturalnie, dlatego większość osób w ogóle ich nie odróżni od prawdziwych włosów. Są niemalże niewyczuwalne oraz trudne do zauważenia. Dzięki temu są bardzo wygodne w noszeniu, nie odpadają ani nie zsuwają nawet przy aktywnym trybie życia. W razie potrzeby można je szybko zdjąć za pomocą specjalnych cążek.

Do jedynych wad można zaliczyć to, że gry pojawi się już odrost, korekta może trwać nieco dłużej. Jest jednak konieczna tylko raz na 3 miesiące, dlatego można z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować sobie najdogodniejszy termin. Kolejnym minusem jest stosowanie miedzianych tulejek, które mogą u niektórych Pań wywoływać uczulenie. Jeśli jednak nic takiego nie zostało stwierdzone, nie ma żadnych powodów do obaw.

ZALETY:

- szybki efekt,

- krótki czas zabiegu,

- trwały efekt do max 3 miesięcy,

- brak ingerencji w strukturę włosa (nie stosuje się wysokich temperatur ani środków chemicznych),

- trwałe łączenia,

- metalowe tulejki pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania i dekoloryzacji bez żadnych obaw,

- łatwa pielęgnacja doczepów,

- długa żywotność pasemek (keratynowy gwint pasemka i ring dają podwójną ochronę przy wyczesywaniu),

- atrakcyjna cena,

- mniej wyczuwalne łączenia od np.; ringów.

WADY:

- czasochłonna korekta,

- metal może wywołać reakcje alergiczne na miedź.

Przedłużanie włosów metodą na tulejki cena

Cena przedłużania włosów metodą na tulejki jest zależna od wielu czynników. RStyle Hair oferuje bardzo przystępne stawki na zabiegi z wykorzystaniem pasemek oraz profesjonalnych narzędzi. Stosujemy keratynowy zgrzew, najnowocześniejsze zaciski, keratynowe łączenia oraz inne specjalistyczne akcesoria. Największy wpływ na ostateczny koszt zabiegu mają: waga i długość doczepów, a także ich rodzaj. Proponujemy świetne gatunkowo kitki z linii Celebrity Hair oraz dziewicze, słowiańskie Luxy Hair. Umów się na wizytę stacjonarną w salonie, podczas której możemy przedstawiać Ci dostępne możliwości, wszystko dokładnie wyjaśniać, a także Ci polecać najlepsze rozwiązania.

Doczepianie włosów metodą tulejkową jest bardzo szybkie, nieinwazyjne i trwałe. Nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania. Jeśli marzysz o długiej, lśniącej tafli włosów, skontaktuj się z nami! Sprawdź ofertę RStyle Hair i wybierz dla siebie idealne, nowe włosy!