Nie każda kobieta ma szczęście posiadać grube, zdrowe, szybko rosnące włosy. Wiele Pań nawet pomimo stosowania drogich kosmetyków, wcierek czy suplementów diety po prostu nie może uzyskać idealnej długości i gęstości. W takich przypadkach mogą zdecydować się na peruki, ale nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. O wiele lepszą opcją jest przedłużanie i zagęszczanie włosów. Wyjaśniamy jak wygląda sama procedura oraz co powinnaś jeszcze o niej wiedzieć!

Na czym polega przedłużanie włosów?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega przedłużanie włosów. Do tego zabiegu wykorzystuje się syntetyczne lub naturalne pasma o odpowiedniej wadze, długości, strukturze i odcieniu. Zdecydowanie najlepiej jest stosować naturalne, dziewicze włosy. Polkom najbardziej pasują pasma słowiańskie i takie właśnie egzemplarze oferujemy w RStyle Hair.

Doczepianie włosów jest całkowicie bezbolesną, nieinwazyjną procedurą. Można wykonać ją podczas jednej wizyty, która trwa zazwyczaj ok. 4 godziny. W trakcie zespala się kosmyki klientki z dodatkowymi pasemkami. Współcześnie istnieje kilka sposobów na bardziej i mniej długotrwałe dopinanie włosów. Poszczególne metody różnią się od siebie stosowanymi narzędziami oraz zakładanymi łączeniami, co przekłada się na wygląd i trwałość efektów końcowych, a także cenę zabiegu.

NOWOŚCI 2020!

Metoda Nano - ring 

Najnowsza ,rewelacyjna metoda przedłużania włosów.

Polega ona na doczepieniu do naszych włosów cienkich pasemek włosów przedłużanych za pomocą maleńkich, praktycznie niewidocznych i niewyczuwalnych nano ringow. Metoda nano rings jest odpowiedzią dla tych z nas którym przeszkadzają wielkość łączeń, a także dla Pan z wyjątkowo rzadkimi włosami. Nano ringi łącza w sobie trwałość i bezpieczeństwo standardowych tulejek ,przy czym łączenia są niewiarygodnie malutkie. To niewiarygodne ,ale nano ring jest wielkości 2mm! Mimo tak maleńkiego łączenia metoda ta jest bardzo trwała. 

Metoda keratynowa INVISI bondes

Metoda Invisi bondes pozwala na założenie najmniej widocznych pasemek keratynowych. Waga pasemka to tylko 0,4 gram ! Invisi bondes to komfort noszenia oraz naturalny efekt. System metody oraz pielęgnacji taki jak przy metodzie keratynowej. 

Metoda keratynowa

przedłużanie włosów metodą keratynową

Keratynowe przedłużenie włosów to metoda, polegająca na łączeniu  pasma naturalnych włosów z pasemkiem  zakończonym keratynową końcówką. Regulacja keratyny pozwala na dobranie różnych wielkości i grubości pasm.  Połączenie obu kosmyków następuje przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Zgrzewarka - jest to prosty i profesjonalny system doczepiania pasemek przy użyciu technologii energii cieplnej. Sprzęt z innowacyjnie zaprojektowanym aplikatorem z końcówkami PTFE.


Specjalny wzór aplikatora zapewnia najbardziej precyzyjny i dokładny rezultat.


 Zgrzewy keratynowe usuwamy specjalnym płynem-removerem, bez naruszenia struktury włosów naturalnych.
Innowacyjna metoda MINI BONDES pozwala na ukształtowanie minimalnych łączeń a jednocześnie bardzo wytrzymałych. Najlepszej jakości keratyna jak sama nazwa wskazuje czyli budulec włosa – odżywia go od środka. 

ZALETY: 

- bardzo bezpieczna dla włosów naturalnych (cienkich, delikatnych)
- niewielka widoczność zgrzewów 
- naturalny efekt
- regulacja keratyny pozwala na dobranie różnych wielkości łączeń
- trwały efekt do max 3 miesięcy
- wygodne elastyczne łączenia
- możliwość doczepienia dużej ilości włosów 

WADY: 

- odpowiednia pielęgnacja
- wyjątkowa ostrożność przy stylizacji na ciepło
-  wysoka cena
- długi czas zabiegu
- łatwiejsze wyczesywanie włosów

DLA KOGO?
Polecana osobom z rzadkimi i cienkimi włosami.
Nie jest zalecana osobom z tendencją do przetłuszczania się skóry głowy.

KOREKTA
Max do 3 miesięcy (określana indywidualni)

 

Metoda przedłużania i zagęszczania włosów RINGI

Rozróżniamy ringi, microring czyli mniejsze ringi lub ringi z silikonem, są to niewielkiej wielkości metalowe obrączki składane na płasko. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać idealny odcień do koloru włosow naturalnych. Metoda polega na przeciągnięciu pasemka włosów naturalnych przez obrączkę oraz umieszczenie pasemka włosów przedłużonych a następnie zaciskając ringa.

ZALETY:
- szybki efekt
- krótki czas zabiegu
- trwały efekt do max 3 miesięcy
- brak ingerencji w strukturę włosa ((nie stosują wysokich temperatur ani środków chemicznych),
-  wytrzymała metoda
- metalowe ringi pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania, dekoloryzacji bez żadnych obaw
- mało wymagająca w pielęgnacji
- bezpieczna dla włosów naturalnych ( najbezpieczniejsze ringi z silikonem)
- długa żywotność pasemek (keratynowy gwint pasemka i ring to podwójna ochrona  przy wyczesywaniu )
- atrakcyjna cena

WADY:
- zgniatane na płasko powodują dyskomfort (wyczuwalne)
- ringi z silikonem – ryzyko zsuwania się z włosów
- metal może wywołać reakcje alergiczne na miedź 

DLA KOGO ?
Polecana osobom z grubymi, zdrowymi raczej ciemnymi włosami.
Nie jest zaleczana w przypadku uczulenia na miedź.

 

Metoda tulejka

Tulejki dzielimy na zwykle, z silikonem i przy metodzie na ciepło - termokurczliwe. Podobnie jak w przypadku ringów, są to metalowe obrączki w różnych odcieniach i wielkościach.
Przedłużanie polega na połączeniu pasemek włosów naturalnych  z pasemkami włosów przedłużanych za pomocą małych tulejek wykonanych z miedzi. Tulejki są bardzo lekkie i niekłopotliwe w noszeniu. Tulejki zakładamy tzw. metodą "książeczkową", czyli zaciskamy je dwukrotnie (metoda "na dwa"), dzięki czemu ich noszenie nie sprawia przykrych niespodzianek w postaci zsuwania się. Włosy założone za pomocą tulejek zdejmuje się za pomocą specjalnych cążek.
Tulejki są cieńsze od ringów.  Wymagają fachowości, źle dobrane grubości włosów naturalnych do ciężaru pasemka mogą narazić na uszkodzenie włosów. 

ZALETY:

- szybki efekt
- krótki czas zabiegu
- trwały efekt do max 3 miesięcy
- brak ingerencji w strukturę włosa ((nie stosują wysokich temperatur ani środków chemicznych),
-  wytrzymała metoda
- metalowe TULEJKI pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania i dekoloryzacji bez żadnych obaw
- mało wymagająca w pielęgnacji
- długa żywotność pasemek (keratynowy gwint pasemka i ring to podwójna ochrona  przy wyczesywaniu )
- atrakcyjna cena
- mniej wyczuwalne od np.; ringów
- trwałość łączeń 

WADY:
- czasochłonna korekta
- metal może wywołać reakcje alergiczne na miedź

DLA KOGO?
Polecana osobom z grubymi, zdrowymi włosami.
Nie jest zalecana w przypadku uczulenia na miedź. 

 

Metoda TAPE-ON 

typeonkanapka

Metoda TAPE-ON zwana popularnie kanapkową polega na przyczepieniu 4 cm silikonowych, antyalergicznych taśm z włosami. Taśmy łączymy ze sobą na zasadzie struktury przekładki, przyklejając do niewielkiej ilości włosów naturalnych tuż przy skórze głowy. Silikonowy pasek na którym umieszczone są włosy jest elastyczny i lekki. Metoda jest trwała i nieinwazyjna, jest mocowana bez użycia ciepła dlatego klej nie uszkadza włosów. Taśmy silikonowe umożliwiają wielokrotne i szybkie zakładanie tych samych taśm. 

ZALETY:
- płaskie, wygodne, elastyczne łączenia
- trwała i wytrzymała
- naturalny efekt
- idealne dopasowanie do kształtu głowy
- nieinwazyjna
- krótki czas zabiegu 
- antyalergiczna
- bez użycia ciepła

WADY:
- krótki czas noszenia
- ograniczone możliwości czesania
- ryzyko odklejenia taśmy
- wysoka cena

DLA KOGO?
Zalecana dla osób z każdym rodzajem włosów, szczególnie dla cienkich i łamliwych.
Nie jest zalecana osobom z tendencją do przetłuszczania się skóry głowy.

Ile kosztuje przedłużanie włosów

Wiele osób pyta także o to, ile kosztuje przedłużanie włosów. Zabieg ten jest z reguły dość drogi, ale dobrze założone doczepy utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Profesjonalny salon fryzjerski RStyle Hair oferuje korzystne, konkurencyjne ceny. Ostateczny koszt zabiegu jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę brane są: zastosowana metoda, a także ilość, długość oraz gatunek włosów. Najdroższe są długie, gęste, jasne dziewicze pasma zakładane metodą keratynową. Na naszej stronie można znaleźć dokładny cennik. Dokładniejszą wstępną wycenę można uzyskać drogą mailową lub telefoniczną.

Pielęgnacja przedłużanych włosów

Bardzo ważną kwestią jest pielęgnacja przedłużanych włosów. Jeśli będzie się odpowiednio o nie dbać, wydłuży się ich żywotność. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że takie włosy są martwe, więc są bardziej narażone na zniszczenia. Z tego względu należy je delikatnie myć, unikając okrężnych ruchów i mocniejszych szarpnięć. Koniecznie powinno się stosować bogate, odżywcze maski nawilżające. Suszenie może odbywać się przy pomocy suszarki, ale lepiej wybierać chłodniejszy nawiew. Codziennie trzeba również dokładnie wyczesywać włosy, za pomocą specjalnej szczotki do doczepów. Stylizacja oraz zabiegi fryzjerskie (koloryzacja i rozjaśnianie) są jak najbardziej możliwe, ale warto wykonywać je ze zdwojoną ostrożnością. Włosy powinno też zabezpieczać się przed promieniowaniem UV, chlorowaną wodą, mrozem, upałem i innymi szkodliwymi czynnikami.

Niezwykle istotne są też regularne korekty, czyli "podciąganie" doczepek. Po kilku miesiącach spoiwa mogą się osłabić i/lub stać się bardziej widoczne. Regularnie umawiając się na wizyty można zmniejszyć ryzyko pojawiania się odrostów, a także wydłuży się żywotność pasemek. Więcej szczegółowych informacji na temat pielęgnacji zagęszczanych i przedłużanych włosów znajdziesz na naszej stronie.

Jak długo trzymają się przedłużane włosy?

To, jak długo trzymają się przedłużane włosy, zależy w głównej mierze od wybranej metody. Korekty są zazwyczaj potrzebne po upływie kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Okres ten wydłuża się w przypadku stosowania odpowiedniej pielęgnacji. Raz zakupione pasma mogą być z powodzeniem noszone nawet przez wiele lat. Najważniejsze jest, by regularnie je podnosić oraz delikatnie się z nimi obchodzić. Chcesz poznać orientacyjną cenę zabiegu albo masz wątpliwości, jak przedłużyć włosy? Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail. Zapraszamy również na wizyty w naszym salonie stacjonarnym. Dokładnie obejrzymy włosy i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Jeśli Twoim marzeniem jest olśniewająca fryzura, koniecznie zdecyduj się na przedłużanie i zagęszczanie włosów na stałe. RStyle Hair jako profesjonalny salon fryzjerski specjalizujący się w takich zabiegach zagwarantuje Ci najpiękniejsze efekty. Zapoznaj się z naszą ofertą, a jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami!